LEVNÉ A PŘÍJEMNÉ UBYTOVÁNÍ U JAROMĚŘĚ

UBYTOVACÍ CENTRUM
RYCHNOVEK

Rychnovek 43, Czech republic

Otevírací doba
Po-Ne: 15:00 - 20:00
Ukončení pobytu: Do 12:00

Výlety do okolí /autem nebo na kole/

Plavecký areál v Jaroměři

Plavecký areál v Jaroměři

5km od Penzionu se nachází plavecký areál. Areál nabízí 2 plavecké bazény (50x22m a 22x12m). Voda v bazénech je vyhřívaná na 24°C. Nachází se zde skluzavky, dětské brouzdaliště, hřiště na plážový volejbal a ping-pong.

Oficiální stránky

Pevnost Josefov

Pevnost Josefov

Historická památka z dob císaře Josefa II. Pevnost byla vybudována v barokním stylu. Při prohlídce ujdete 1km v chodbách. V době vzniku představovala pevnost nejrozsáhlejší komplex v Evropě. Josefov se nachází necelých 6km od penzionu.

Oficiální stránky

Muzeum východních Čech v HK

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Počátky muzea v Hradci Králové spadají do roku 1880, kdy bylo založeno městské muzeum. Dnes je Muzeum východních Čech v Hradci Králové největší regionální muzeum v Královéhradeckém kraji.

Vedle dlouhodobých expozic muzeum pořádá ročně přibližně 10 až 15 tématických výstav a řadu dalších kulturních a společenských akcí, vydává periodické i neperiodické publikace a organizuje odborné konference a semináře.

Oficiální stránky

Bílá věž v HK

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Bílá věž je otevřena celoročně každý den včetně víkendů a svátků, vždy od 9 do 18 hodin (zavřeno 1. ledna a 24. prosince). Poslední vstup 60 minut před zavírací dobou.

Oficiální stránky

Obří akvárium v HK

Obří akvárium v Hradci Králové

Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice. Svým návštěvníkům z celé ČR i okolních zemí již od roku 1998 přibližuje tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky přímo v centru Hradce Králové. Prohlídky akvária probíhají celoročně, šest až sedm dní v týdnu.

Oficiální stránky

Zámek - hospitál Kuks

Zámek - hospitál Kuks

bývalý klášter se špitálem a kostelem Nejsvětější Trojice a hrobkou rodiny Sporck. Lázeňský zámeček stál na protilehlém svahu, nad schodištěm, které se dochovalo. Z původního lázeňského areálu zůstalo jen torzo – Hospital, schodiště k bývalému zámečku a několik lázeňských budov.

Hospital je dnes nejvýraznější dominantou památkové rezervace Kuks. Prohlídka barokního komplexu zahrnuje historickou expozici, barokní lékárnu z roku 1743, druhou nejstarší v ČR, lapidárium soch M. B. Brauna, kostel a zahradu.

Oficiální stránky

ZOO Dvůr Králové

Zoologická zahrada Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě.

Oficiální stránky

Zámek Ratibořice

Zámek Ratibořice a Babiččino údolí

Babiččino údolí patří mezi nejznámější výletní místa východních Čech. Celá krajina Babiččina údolí a zámku Ratibořice je ideální pro poklidnou dovolenou v letním i zimním období. V létě na Vás čeká malebná krajina se zvlněným podkrkonošským terénem, která je výborná pro pěší turisitiku a jízdu na kole.

Oficiální stránky

Muzeum Jaroměř

Městské muzeum v Jaroměři

Městské muzeum v Jaroměři bylo založeno v roce 1883 a od roku 1947 sídlí ve Wenkeově domě. V nejvyšším patře tohoto architektonického skvostu nalezete galerii rodáků – malíře J. Šímy a sochařů O. Španiela a J. Wagnera. K dalším výstavám patří například Jaroměř a Josefov očima malířů 19. a 20. století, stavba Wenkeova obchodního domu, nábytek J. Gočára a sezónní výstavy.

Oficiální stránky

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

O založení lázní ve Velichovkách se zasloužil Dr. Kutík, který objevil léčivé účinky zdejší slatiny. Přesvědčil majitele panství k založení akciové společnosti a v roce 1898 byla zahájena první lázeňská sezóna. Provoz lázní byl dvakrát přerušen - během 2. světové války a podruhé v roce 2013. V obou případech byly ale rekonstruovány a znovu otevřeny. V současné době se zde provádí zejména slatinné koupele vhodné pro léčbu nemocí kloubů, svalů nebo páteře.

Oficiální stránky

Rychnovek

Obec Rychnovek (německy Reichenhof) se nachází v okrese Náchod v královéhradeckém kraji přibližně 3,5 km východně od Jaroměře. Rozkládá se na severu Orlické tabule v prostoru mezi řekami Úpou a Metují v nadmořské výšce 264 m.n.m.

Obcí prochází železniční trať 032 Jaroměř – Trutnov (zastávka se nachází v centru obce) a silnice III. třídy Jaroměř – Nové Město n/M.

Kontaktní údaje

UBYTOVACÍ CENTRUM RYCHNOVEK
Ing. Jan Konečný
Rychnovek 43
Czech republic

Email: info@ubytovanirychnovek.cz
WWW: www.ubytovanirychnovek.cz